۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت

برگزاری نشست علمی با موضوع زنان و فقه اباضی در پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، توسط دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب مورخ 27/11/1397

برگزاری نشست علمی با موضوع زنان و فقه اباضی در پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، توسط دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب

نشست علمی با موضوع زنان و فقه اباضی در پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، توسط دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب در تاریخ 27/11/1397 برگزار شد.

دکتر مصطفی باجو عضو هیأت علمی دانشگاه غردایه الجزایر که میهمان دانشگاه مذاهب اسلامی بود روز شنبه 27 بهمن 1397 در سالن شورای پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا سخنرانی کرد.
در این نشست دکتر لیلا ثمنی دبیر گفتگوهای علمی فرهنگی زنان ایران و عرب، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی، دکتر رقیه رستم پور ملکی مدیر گروه عربی دانشگاه، دکتر زهرا الهوئی نظری رئیس دانشکده الهیات، دکتر سهیلا جلالی کندری معاون آموزشی دانشکده الهیات و جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی حضور داشتند.
دکتر ثمنی به معرفی دبیرخانه گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب پرداخت، و از اساتید فعال در زمینه زنان در دانشگاه غردایه دعوت کرد تا به شبکه زنان ایران و عرب بپیوندند. دکتر الهوئی نظری نیز ضمن معرفی تخصص های موجود در دانشکده الهیات، پیشنهادات خود را در زمینه همکاری با استاد میهمان مطرح نمودند که از جمله آن مقرر شد دکتر مصطفی باجو در زمینه فقه مقارن در دانشگاه الزهرا به صورت فشرده تدریس نماید.
دکتر مصطفی باجو نیز ضمن تشکر از دعوت دانشگاه الزهرا و اعلام آمادگی برای همکاری، به سخنرانی در خصوص "زن در فقه اباضیه" پرداخت. وی پس از ارائه مقدمه ای در خصوص حقوق زن در اسلام، به معرفی بزرگان فقه اباضیه و بیان نکات مربوط به زن در فقه اباضیه پرداخت. در پایان سوالاتی از سوی شرکت کنندگان مطرح شد که دکتر مصطفی باجو پاسخ سوالات در زمینه فقه اباضیه را ارائه کرد. در پایان لوح یادبود دانشگاه الزهرا زا سوی مدیریت همکاری های علمی بین المللی به دکتر مصطفی باجو اهدا شد.

تاریخ:
1397/11/28
تعداد بازدید:
1128
منبع:
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمی، مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب کدپستی : 1993893973
تلفن : 982188058923+ فاکس : 982188058923+
 theology[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.