۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
نشست اساتید دانشگاه های لبنان با دبیر مجمع گفتگوهای زنان ایران و جهان عرب
ارسال شده در تاریخ 1397/12/05
ساعت 22:07
هیاتی از اساتید دانشگاه های کشور لبنان که با هدف آشنایی با دانشگاه الزهرا و توانمندیهای زنان جمهوری اسلامی ایران که به میزبانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به کشورمان دعوت شده بودند، صبح روز شنبه چهارم اسفندماه 1397 با همراهی دکتر نبی زاده مدیر امور نخبگان و دانشجویان کشورهای سوریه و لبنان در ایران، با دکتر لیلا ثمنی مسئول دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا ملاقات و گفتگو کردند. در این نشست، دکتر لیلا ثمنی در سخنانی که به زبان عربی بیان نمود، به معرفی مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب، که با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دانشگاه الزهرا شکل گرفته است، پرداخت. وی با دعوت از اساتید فعال در زمینه پژوهشهای زنان برای عضویت در مجمع مذکور، آمادگی دبیرخانه را برای عضوگیری اعلام نمود.
سپس دکتر حناچی به سیاستهای بین المللی دانشگاه الزهرا در سالهای اخیر اشاره نمود و افزایش تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه الزهرا و پذیرش دانشجویان غیرایرانی به صورت بورسیه و غیر بورسیه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، و نیز دعوت از اساتید خوب بین المللی برای همکاری آموزشی با دانشگاه الزهرا به عنوان استاد وابسته، را شرح داد. وی از بانوان دانشگاهی حاضر در هیات میهمان دعوت کرد با ارسال ایمیل و تماس با دانشگاه الزهرا پیشنهادهای خود را برای همکاری دانشگاهی ارائه دهند.
ریندالا رفیق جبور نماینده هیات میهمان با اظهار خوشحالی از حضور در دانشگاه الزهرا، گفت: ما شاهد پیشرفت زنان در تحصیلات عالیه و در عرصه مسئولیتهای اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران هستیم. وی افزود: تعداد قابل توجهی دانشجویان لبنانی در ایران در رشته های طب، مهندسی، علوم پایه و فلسفه مشغول به تحصیل هستند. سپس دکتر علی ظاهر، معاون سیاسی دفتر حزب ا... لبنان با ابراز تمایل به همکاری با دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران، و برگزاری نمایشگاه سالانه آموزش عالی در لبنان، اظهار امیدواری کرد دانشگاه الزهرا با حضور در نمایشگاه مزبور در سطح جهان عرب به نحو موثرتری معرفی گردد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:1039
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
   تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمی، مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب کدپستی : 1993893973
  تلفن : 982188058923+ فاکس : 982188058923+
   theology[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.