۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه الزهرا(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای عملیاتی کردن اهداف دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب
ارسال شده در تاریخ 1398/03/21
ساعت 23:19
تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه الزهرا و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز یکشنبه 19 خردادماه 1398 در دانشگاه الزهرا به امضای دکتر مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا و دکتر سید محمد حسین هاشمی معاون علمی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رسید.
دکتر هاشمی وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را تنظیم روابط فرهنگی ایران با سایر کشورها از طریق امضای موافقت نامه های مبادلات فرهنگی با جهان از طریق 62 نمایندگی فرهنگی کشور در خارج از مرزها دانست. وی پس از معرفی بخش ها و امکانات مختلف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ابراز امیدواری کرد که امضای تفاهم نامه با دانشگاه الزهرا موجبات سازماندهی بیشتر همکاری های بین المللی دوطرف را فراهم نماید. وی بهره گیری از حضور چهره های دانشگاهی، به ویژه بانوان دانشگاهی، را نقطه قوتی برای فعالیت های برون مرزی سازمان دانست. دکتر شجاع خانی نیز آمادگی اداره کل همکاری های علمی دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای معرفی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه الزهرا اعلام و ابراز امیدواری نمود دانشگاه الزهرا در پذیرش این دانشجویان از حمایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم نیز برخوردار گردد.
در ادامه نشست دکتر مشکین فام به معرفی برنامه های کارگروه همکاری با کشورهای عربی از جمله برگزاری نشست های علمی مشترک در خصوص مسائل زنان، نمایشگاه های هنری استادان و دانشجویان الزهرا در جهان عرب، و همچنین برگزاری رقابتهای ورزشی زنان پرداخت. وی همچنین با اشاره به نمایندگی دانشگاه الزهرا در خصوص برگزاری آزمون زبان عربی "التنال العربی"، آمادگی برگزاری دوره های آموزش زبان عربی و آزمون بسندگی برای کارشناسان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعلام کرد. سپس دکتر ثمنی ضمن ارائه گزارش عملکرد دبیرخانه مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب، برنامه های آتی این دبیرخانه را که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرایی خواهد شد برشمرد.
در پایان تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه الزهرا و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر همکاری های علمی- فرهنگی بین المللی به امضا رسید.این تفاهم نامه علاوه بر زمینه سازی جهت تحقق منویات آموزشی پژوهشی بین المللی دانشگاه الزهرا در راستای عملیاتی کردن اهداف و برنامه های بین المللی دبیرخانه مجمع گفتگوهای زنان ایران و جهان عرب می باشد.
ارسال کننده:
تعداد بازدید:1039
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
   تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمی، مجمع گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و جهان عرب کدپستی : 1993893973
  تلفن : 982188058923+ فاکس : 982188058923+
   theology[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.